Milí zákazníci, vaše zásilky odesíláme vždy pouze v pondělí a ve středu. Doručení proto v některých případech může trvat až týden. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.
3 hodnocení

Třený česnek s chilli

Kombinace ostrého česneku a pálivých chilli papriček, to je náš Třený česnek s chilli!! Dochucujte si pokrm dle libosti.

Vyprodáno
Značka: GMBros
165 Kč
Kategorie: Třený česnek
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 0.15 kg

Náš třený česnek pochází z malého rodinného hospodářství nedaleko Dvora Králové nad Labem. Staráme se nyní o 2 hektary ozimého paličáku. K výrobě loupaného a třeného česneku nás motivovalo to, dostat do našich restaurací, jídelen a především na Váš stůl, co nejvíce českého kvalitního česneku.

Na našem trhu se prodávají česnekové pasty, které obsahují až 10 % soli. Pokud česnek používáte při vaření až na závěr, aby neztratil svoji ostrost a blahodárné účinky, většinou si touto pastou Váš oblíbený pokrm přesolíte a ostrý, jako čerstvě utřený česnek, který Vám zouvá boty, nebude. V naší skleničce sůl nenajdete, za to obsahuje kapku bodlákového oleje. Ten je za studena lisovaný ze semen světlice barvířské a používá se ve studené kuchyni a do hotových teplých pokrmů. Pro svůj vysoký obsah vícenásobně nenasycených mastných kyselin patří k velmi kvalitním jedlým olejům a zároveň je významným zdrojem vitaminu E. Česnek si tak uchovává svoji chuť a barvu, jako právě utřený.

Chilli rawit dorůstají velikosti 2–3 cm a jsou to poměrně ostré papričky (dosahují pálivosti 100.000–225.000 Scovilleho jednotek). Barevná škála papriček je od zelené po oranžovou a červenou, jejich povrch je hladký. Původně se pěstovaly v centrální a jižní Americe odkud je rozšířili Španělé a Portugalci do svých kolonií v Asii a Africe.

Habanero jako dekorativní paprička dorůstá velikosti 2–6 cm a je silně pálivá. Původně se pěstovala na Kubě, kde získala své jméno (odvozeno od La Habana) a odtud se rozšířila na Yucatán, Kostariku, Belize a některé oblasti USA. Nezralé habaneros jsou zelené, ale v průběhu zrání svou barvu mění na oranžovou a červenou. Většina papriček habanero dosahuje 200 000–300 000 Scovilleho jednotek pálivosti (SHU). Pro srovnání kajenský pepř má 30 000–50 000 SHU a pepřový sprej kolem 5 300 000 SHU.

Složení: Třený česnek 150g - bez soli. Složení: 87% česnek odrůda Havran/Dukát, 10% bodlákový olej (světlice barvířská), 3% chilli Rawit/Habanero.

 

Uchovávejte v temnu a chladu od 2°C do 6°C!!!

Zpět do obchodu